Zarejestruj się na warsztaty URBACT podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast!

10c48 urbact workshopW tym roku Komitet Regionów i DG ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej zorganizują 15y Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli w dniach od 9 do 12 października 2017 r. W ramach wydarzeń pod ogólną nazwą "Regiony i miasta dążące do lepszej przyszłości" odbędzie się ponad 130 warsztatów przedstawiających dobre praktyki i rozwiązania dotyczące kwestii związanych z rozwojem miast i regionów.

W trakcie tego tygodnia URBACT będzie obecny na dwóch warsztatach:

 

"Jak przekazać dobre praktyki miejskie? Dołącz do nowych Sieci transferu URBACT!" 10 października w godz. 14.30 do 17.00 po którym odbędzie się koktajl sieciujący. Miejsce:  Komitet Regionów budynek ‘Jacques Delors’,  Atrium 5, Bruksela. Kod spotkania: 10C48

 

Czy kiedykolwiek chciałeś, aby twoje miasto wprowadziło praktykę lub projekt, który widziałeś gdzie indziej?

 

Nowy nabór do Sieci Transferu, ogłoszony w ramach programu URBACT, ma pomóc miastom w Europie w lepszym poznaniu, dostosowaniu i ponownym wykorzystaniu już istniejących dobrych praktyk, które odpowiadają na lokalne wyzwania bez konieczności ponownego wynalezienia koła, zwłaszcza w warunkach niedoboru zasobów.

 

Sieci Transferu URBACT będą tworzone na podstawie już wybranych środowiskowych, społecznych i gospodarczych Dobrych Praktyk i będą skupiać miasta chcące je wdrożyć swoich lokalnych kontekstach.

 

Jeśli reprezentujecie miasto, dołączcie do w/w wydarzenia sieciującego w celu:

  • poznania wszystkich dobrych praktyk i wybrania tej, która ma zostać przeniesiona do Waszego miasta,
  • podyskutowania o Sieciach Transferu z członkami Sekretariatu URBACT o tym jak można wziąć udział w naborze,
  • znaleźć  partnerów do wspólnego zgłaszania propozycji sieci!

Nabór do Sieci Transferu będzie trwa od 15-go września 2017 r. do 10-go stycznia 2018 r. Dalsze informacje niebawem na naszych stronach urbact.euurbact.eu/urbact-polska oraz urbact.pl.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, zarejestruj się jak najszybciej w tym miejscu :
Termin rejestracji: 30 września

"Pokonywanie wyzwań w miastach i regionach z wykorzystaniem zamówień publicznych", 11/10/2017 (14.30-17.00). Miejsce: Komitet Regionów budynek ‘Jacques Delors’,  Atrium 5, Bruksela. Kod spotkania: 11C120


Co roku około 14% PKB UE wydawane jest przez władze publiczne na  roboty budowlane, zakup usług i innego rodzaju zamówienia publiczne. Proces ten często charakteryzuje się nadmiernym zbiurokratyzowaniem i związaną z nim niezdolnością urzędników do podejmowania ryzyka. Nawet jeśli czasami jest to trudne lub niewłaściwie interpretowane, zamówienia publiczne mogą stanowić unikalną możliwość rozwiązywania kluczowych problemów gospodarczych, społecznych i środowiskowych. Oprócz bardziej tradycyjnego, dotychczasowego nacisku na zgodność i cenę, Europejskie Dyrektywy ws. Zamówień Publicznych z 2014 r. funkcjonują wokół zasad elastyczności, wspierania małych i średnich przedsiębiorstw oraz korzystania z zamówień w celu osiągnięcia społecznych i środowiskowych celów.

 

Programy ESPON, INTERACT, INTERREG EUROPA i URBACT połączyły siły, aby upowszechniać przykłady pojawiających się w całej Europie progresywnych zamówień i aby zastanowić się nad sposobem w jakim miasta i regiony mogą korzystać z zamówień publicznych jako dźwigni zmian i sposobu eliminowania zastałych wyzwań.


Uczestnicy poznają przykłady tego, jak wyzwania mogą zostać pokonane na różnych etapach cyklicznego procesu zamówień publicznych: zamówienia publiczne na innowacje (powiązaneze zlecaniem), analiza wydatków (powiązane z strategią zamówień), stosowanie kryteriów społecznych i środowiskowych (powiązane z przetargami i przyznaniem zamówień), a także realizowanie ekonomicznego, społecznego i środowiskowego wpływu poprzez zamówienia publiczne (powiązane z realizacją i monitorowaniem zamówień).

 

Liczba miejsc ograniczona, zachęcamy do zarejestrowania się jak najszybciej w tym miejscu


Ostateczny termin rejestracji: 30 września

 

Bądź na bieżąco z nowymi informacjami na Twitterze @URBACT    @EU_Regional    @EU_CoR i #EuregionsWeek

Logo-URBACT-CMJN-Baseline

logo-ZMP-prawy-pl

 

 Krajowy Punkt URBACT

tel. 501 927 665

info@urbact.pl

urbact.eu/urbact-polska

www.urbact.pl

Związek Miast Polskich

ul. Robocza 46A

61-517 Poznań

www.zmp.poznan.pl

 

Śląski Związek Gmin

i Powiatów

ul. Kościuszki 43/5

40-048 Katowice

www.silesia.org.pl

: