Konferencja Miasta 2050 w Lublinie

lublin2 1Dnia 20 marca w Lublinie odbędzie się Konferencja o Miastach Przyszłości - Miasta 2050, na której będzie można zapoznać się z rozwiązaniami, dzięki którym będzie można tworzyć miasta nowoczesne i bliskie obywatelom, otwarte na własną i cudzą różnorodność.

 

 

Na wydarzeniu zgromadzą się eksperci z takich dziedzin jak foresight dla miast, współwytwarzanie, współzarządzanie, narzędzia technologiczne i społeczne, a skierowana jest do przedstawicieli polskich miast, instytucji samorządowych, administracji lokalnej, jak również do środowiska akademickiego, organizacji pozarządowych oraz biznesu. Celem konferencji nie jest podsumowanie dotychczasowych osiągnięć polskich miast, ale wybiegnięcie w przyszłość w poszukiwaniu śmiałych rozwiązań dla miasta jutra, które są efektywne i atrakcyjne, poprzez dostarczenie najwyższej jakości praktycznej wiedzy i przykładowych rozwiązań, pozwalających budować nowoczesne i atrakcyjne miasta bez względu na ich wielkość. Prelegenci z kraju i zagranicy zaprezentują rozwiązania, które już dziś zmieniają sposób, w jaki myślimy o mieście, technologiach, jego zasobach i potencjale. Konferencja będzie wielowymiarowym doświadczeniem otwierającym możliwość poznania innowacji technologicznych i społecznych, które podnoszą jakość życia mieszkańców i generują oszczędności dla samorządów oraz stanowią inspirację dla organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i uczelni, gotowych współtworzyć swoje miasta.

 

URBACT będzie obecny na tym wydarzeniu. Będzie można bliżej poznać działania i rozwiązania trzech „lubelskich” sieci URBACT - ProcureCreative Spirits i 2nd Chance

https://miasta2050.lublin.eu/

Logo-URBACT-CMJN-Baseline

logo-ZMP-prawy-pl

 

 Krajowy Punkt URBACT

tel. 501 927 665

info@urbact.pl

urbact.eu/urbact-polska

www.urbact.pl

Związek Miast Polskich

ul. Robocza 46A

61-517 Poznań

www.zmp.poznan.pl

 

Śląski Związek Gmin

i Powiatów

ul. Kościuszki 43/5

40-048 Katowice

www.silesia.org.pl

: