ZAREJESTRUJ SIĘ NA FESTIWAL MIEJSKI URBACT 2018 JUŻ DZIŚ

URBACT zaprasza do rejestracji na Festiwal Miejski URBACT 2018 .

 

W dniach 13-14 września w Lizbonie (PT) miejscy praktycy, samorządowcy i eksperci z całej Europy będą współpracować, omawiać rezultaty 20u Sieci Planowania Działań, a także świętować 15ą rocznicę uruchomienia programu i rosnące wpływy miast, będących obecnie podmiotami zmian w Europie.

 

Podczas dwudniowego wydarzenia będziemy dzielić się opowieściami o odnowie miast, zrealizowanej dzięki wymianie URBACT i świadectwami wzrostu siły miast we wprowadzaniu zmian.

Miasta to ośrodki innowacji, tworzące lokalne rozwiązania na globalne wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem, integracją i rezyliencją, które mogą doprowadzić do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Tempo zmian postępu przyspiesza, gdy miasta współpracują ze sobą. W programie URBACT, na przykład w sieciach takich jak Porozumienie Burmistrzów (Covenant of Mayors), dzięki wydarzeniom w ramach projektu unijnej stolicy, miasta pokazują, że starają się być lepsze, mogą uczyć się od siebie nawzajem i są gotowe wpłynąć na politykę krajową i międzynarodową dzięki konkretnym oddolnym praktykom.

 

Uczestnicy Festiwalu Miejskiego będą mogli uczyć się bezpośrednio od ponad 200 miast, których praca została zaprojektowana i sprawdzona w pierwszym rozdaniu  sieci URBACT III. Sesje w Pátio da Galé, głównym miejscu wydarzenia, będą przemieszane sesjami wyjazdowymi, które umożliwią uczestnikom lepsze zrozumienie gospodarza, miasta Lizbony i zbadanie różnych aspektów jej rozwoju. Dzięki warsztatom, spacerom, panelom,targom i nieformalnemu sieciowaniu ze festiwalowymi gośćmi będziecie mogli poznać najważniejsze trendy, które sygnalizują zmiany i zainspirują wasze miasto. Ambasadorzy międzynarodowych sieci będą mieć za zadanie poszukiwanie i wzbogacenie sposobów, w jakie wyniki sieci URBACT mogą zostać natychmiast wykorzystane w na terenie. Będzie także wieczór „wspólnego tworzenia” z lokalnymi artystami i aktywistami, aby energia Lizbony mogła przeniknąć do serca Festiwalu.

 

Dołącz do nas, jeśli chcesz uczestniczyć w przemyślanych debatach, innowacyjnych prezentacjach, wciągających doświadczeniach i okazji na ponowne wyobrażenie sobie przyszłości swojego miasta.

 

Podobnie jak we wszystkich poprzednich edycjach, festiwal będzie w pełni połączony z miastem gospodarzem - Lizboną! To wyjątkowe i dynamiczne miasto zapewni miejskim praktykom innowacyjne, dynamiczne praktyki i wiele przykładów partycypacyjnych interwencji. Kilku artystów i aktywistów zaprezentuje różne aspekty jej niedawnej odnowy. Główne miejsce Festiwalu (Páteo da Galé) będzie osnową opowieści o historycznej Lizbony, a podczasWalkshops, będących po części miejskim safari, a po części interaktywnymi spacerami uczestnicy będą mogli poznać różne części miasta, także te poza stałymi ścieżkami turystycznymi.

 

Można już zarezerwować swój udział na wydarzeniu rejestrując się i rezerwując odpowiednie przeloty i zakwaterowanie. Należy pamiętać, że w tych dniach istnieje duże zapotrzebowanie na noclegi w Lizbonie. Radzimy więc szybko zarezerwować pokoje. Im wcześniej tym lepiej!

 

Zapraszamy na naszą stronę festiwalową: 2018cityfestival.urbact.eu

Logo-URBACT-CMJN-Baseline

logo-ZMP-prawy-pl

 

 Krajowy Punkt URBACT

tel. 501 927 665

info@urbact.pl

urbact.eu/urbact-polska

www.urbact.pl

Związek Miast Polskich

ul. Robocza 46A

61-517 Poznań

www.zmp.poznan.pl

 

Śląski Związek Gmin

i Powiatów

ul. Kościuszki 43/5

40-048 Katowice

www.silesia.org.pl

: